Dizajn a elegancia do vašej kúpelne | Renovuj.sk
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia: 8:00-16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
dorucenie-v-ramci-sr-a-cr

Doručenie v rámci SR a ČR

Tovar vám doručíme nielen v rámci celého Slovenska, ale aj do Českej republiky.


dorucenie-v-ramci-sr-a-cr

Garancia najnižších cien

Nie sme veľká firma s množstvom zamestnancov, preto vám vieme zaručiť naozaj výhodné ceny. Ak ste niekde našli výhodnejšiu ponuku, ozvite sa nám, pripravíme ešte lepšiu.


dorucenie-v-ramci-sr-a-cr

Vlastná doprava grátis

Pri objednávke drahších tovarov Vám ich dovezieme vlastnou dopravou, aby sme zaručili vašu maximálnu spokojnosť.

U nás nakupujete bez obáv:


doveryhodna-firma-certifikat
Tento e-shop je certifikovaný.
najnakup-certifikat
overeny-shop-certifikat
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako vybrať správnu veľkosť vane
21.04.2023

Ako vybrať správnu veľkosť vane

Ak by ste sa spýtali na obľúbenú miestnosť mnohí z nás budú súhlasiť, že kúpeľňa je ich obľúbenou miestnosťou v dome. Všetci sa tešia, keď sa po náročnom dni vrátia domov a doprajú si teplý kúpeľ. Terapeutický pocit, ktorý máte z teplého kúpeľa, vás upokojí a zrelaxuje.

Výber správnej veľkosti vane je kľúčový, či už ide o prerábku staršej kúpeľne alebo o prístavbu novej. Príliš malá vaňa a pri kúpaní sa budete cítiť nepríjemne, príliš veľká a zvyšok kúpeľne bude pôsobiť stiesnene. V dnešnej dobe sú vane vo viacerých veľkostiach, tvaroch a hĺbkach ako kedykoľvek predtým, takže kľúčom je určiť, ktorá bude vyhovovať vášmu životnému štýlu a veľkostí vašej kúpeľne.

Výber správnej veľkosti vane môže byť pre mnohých náročnou úlohou, preto by ste pri výbere vane mali zvážiť niekoľko faktorov. 

Obdĺžniková akrylátová vaňa GRACJA 180x80 cm

Rozmery kúpeľne

Predtým, než si zvolíte vaňu, musíte zvážiť rozmery vašej kúpeľne. Ak máte malú kúpeľňu, musíte si zvoliť menšiu vaňu. Ak máte väčšiu kúpeľňu, máte väčší výber možností. Zvážte ďalšie prvky kúpeľne. Ak máte v kúpeľni ďalšie prvky, ako napríklad umývadlo, toaletu alebo skrinku, musíte zohľadniť ich umiestnenie a rozmery. Všetky tieto prvky musia dobre zapadnúť do priestoru kúpeľne a nemali byobmedzovať prístup k vani.

Osoby, ktoré ju budú používať

Zvážte, koľko osôb bude vaňu používať. Ak ju budú používať deti, zvoľte menšiu vaňu, ktorá bude bezpečná pre deti. Ak plánujete používať vaňu hlavne pre dospelých, zvoľte väčšiu vaňu, ktorá bude pohodlná pre dospelých.

Materiál

Materiál, z ktorého je vaňa vyrobená, môže ovplyvniť zariaďovanie kúpeľne, najmä vzhľadom na jej hmotnosť. 

Vane z akrylu sú obľúbené pre svoju ľahkosť. Sú hladké na dotyk a ľahko sa udržiavajú čisté. Akrylové vane sú obvykle jednoduché na inštaláciu, čo môže uľahčiť umiestnenie väčšej vane do menšieho priestoru. Vane z prírodných kameňov, ako je mramor, granit alebo onyx, môžu byť nádherným doplnkom pre luxusnú kúpeľňu. Na druhej strane, vane z kameňa môžu byť oveľa ťažšie a náročnejšie na inštaláciu. Voľba materiálu vane by mala byť rovnováhou medzi vašimi preferenciami ohľadom vzhľadu a funkcionality, ako aj obmedzeniami priestoru, ktorý máte k dispozícii.

Funkcie

Premyslite si, aké funkcie chcete mať vo svojej vani, ako napríklad masážne trysky alebo funkciu ohrevu vody. Niektoré funkcie môžu vyžadovať väčšiu vaňu, takže sa uistite, že zahrniete tieto funkcie do svojho výberu veľkosti.

Typ vane

Existuje veľa typov vaní, vrátane rohových vaní, voľne stojacich vaní, asymetrických vaní a ďalších. Každý typ vane má svoje výhody a nevýhody, takže sa uistite, že si vyberiete typ, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám.

Správna veľkosť vane je rozhodujúca pre prestavbu existujúcej kúpeľne alebo pre stavbu novej kúpeľne. Príliš malé vane môžu byť nepríjemné pri kúpaní, zatiaľ čo príliš veľké môžu vyzerať stiesnene v kúpeľni.

Ak ste skôr menšej postavy a radi si vo vani čítate knihu alebo časopis, zvoľte menšiu vaňu s dĺžkou od 150 do 170 cm. Naopak, ak ste vyšší ako 180 cm, siahnite po väčších vaniach s dĺžkou od 170 cm. Väčšie vane sú tiež ideálne na romantické večery pri sviečkach, alebo na kúpanie detí.

Ale nezabúdajte, že dĺžka vane nie je jediným dôležitým faktorom. Šírka vane tiež hrá dôležitú úlohu pri zabezpečení pohodlia. Minimálna šírka by mala byť 70 cm, no pre maximálny komfort si zvoľte vaňu so šírkou 80 cm pre jedného, alebo 90 cm pre pár. Tak si môžete vychutnať kúpanie bez toho, aby ste sa museli obmedzovať.

Výklenkové vane

Výklenkové vane sú často považované za najštandardnejšie a najrozšírenejšie typy vaní pre kúpeľne. Majú tri steny a otvorenú stranu, cez ktorú sa do vane vchádza. Toto usporiadanie vane účinne využíva obmedzený priestor v kúpeľni a dodáva miestnosti efektívny vzhľad. Ich rozmery sú zvyčajne veľmi variabilné a závisia od konkrétneho modelu a výrobcu. Avšak, väčšina výklenkových vaní má štandardné rozmery v rozsahu od 140 cm až do 180 cm na dĺžku, od 70 cm do 90 cm na šírku a od 45 cm do 60 cm na výšku.

Pretože výklenkové vane sú štandardné, môžu sa ľahko prispôsobiť akémukoľvek rozmeru kúpeľne. Ak máte veľkú kúpeľňu a chcete si dopriať väčšiu vaňu, môžete si vybrať väčšiu výklenkovú vaňu s dĺžkou 190 cm a šírkou 80 cm. Na druhej strane, ak máte menšiu kúpeľňu, môžete si zvoliť menšiu výklenkovú vaňu s dĺžkou 140 cm a šírkou 70 cm.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že mnoho výklenkových vaní má rôzne typy profilovania a rôzne uhly v ich tvaroch, čo môže mať vplyv na to, ako sa vám bude vo vani sedieť a kúpať. Preto je dôležité zvážiť aj tieto faktory pri výbere výklenkovej vane.

Obdĺžniková akrylátová vaňa GRACJA 180x80 cm

Voľne stojace vane

Voľne stojace vane poskytujú dostatok priestoru na relaxáciu, keďže nie sú umiestnené v špeciálnom výklenku obklopenom stenami. Môžu stáť uprostred kúpeľne alebo aspoň v dostatočnej vzdialenosti od stien. Existujú dva bežné typy voľne stojacich vaní, vane na nožičkách a oválne. Vane na nožičkách majú vintage príťažlivosť a romantický vzhľad a sedia na krátkych kovových nohách. Oválne voľne stojace vane majú minimalistický vzhľad a sedia priamo na podlahe. Najčastejšia dĺžka vane s nožičkami je 150 - 165 cm. K dispozícií sú však aj menšie a väčšie rozmery: 135 - 190 cm.

Besco - Ayla - voľne stojaca vaňa 170 x 80 cm biela

Rohové vane

Rohové vane pôsobia na prvý pohľad úsporne na priestore, ibaže skutočnosťou je, že zvyčajne vyžadujú ešte viac miesta ako tradičné výklenkové vane, pretože sú väčšie a poskytujú dostatok priestoru pre odpočinok alebo dlhé kúpanie. Často sú tiež vďaka svojim rozmerom vhodné aj na kúpeľ vo dvojici. Priemer najbežnejšej rohovej vane je 150 cm na dĺžku aj na šírku a 50 cm na výšku. Pre tých, ktorí majú menšie kúpeľne, ale stále túžia po rohovej vani, existujú modely s dĺžkou len 120 cm. A v prípade dostupného priestoru sú k dispozícii rohové vane v extra veľkej veľkosti s dĺžkou 170.

Polimat STANDARD 140 x 140 cm vaňa rohová, akrylátová

Bezbariérové vane

Bezbariérové vane sú navrhnuté pre ľudí so zníženou pohyblivosťou, ktorí potrebujú vane bez prekážok na vstup a výstup. Väčšina bezbariérových vaní má rovnaké alebo podobné rozmery ako bežné výklenkové vane, ale majú špeciálne prístupové dvere na prednej alebo bočnej strane vane.

Veľkosť bezbariérových vaní môže byť rôzna, ale väčšinou sú dostupné v dĺžkach od 120 do 180 cm, šírkach od 70 do 90 cm a výškach od 50 do 60 cm. Niektoré bezbariérové vane sú vybavené aj sedadlami a madlami na ľahšie vstávanie a sedenie počas kúpania. Pri výbere bezbariérovej vane je dôležité zvážiť aj miesto jej umiestnenia, pretože potrebujú dostatočný priestor na vstup a výstup.

Bezbariérová vaňa s dvierkami POLIMAT VOVO 00894 - 170 x 75 cm

Hydromasážne vane

Hydromasážne vane sú k dispozícii v rôznych rozmeroch a pre rôzne veľkosti kúpeľní. Rozmery hydromasážnych vaní sa zvyčajne pohybujú od 140 cm do 190 cm v dĺžke a od 70 cm do 90 cm v šírke.

Ak máte menšiu kúpeľňu, môžete zvoliť menšiu hydromasážnu vaňu s rozmermi od 140 cm do 160 cm v dĺžke a od 70 cm do 80 cm v šírke. Väčšie hydromasážne vane sú vhodnejšie pre väčšie kúpeľne, kde môžu byť v rozmeroch od 170 cm do 190 cm v dĺžke a od 80 cm do 90 cm v šírke.

Pri výbere hydromasážnej vane je dôležité zohľadniť aj výšku vane, ktorá sa zvyčajne pohybuje od 50 cm do 60 cm. Je tiež dôležité zohľadniť umiestnenie prívodu vody a odpadu, aby sa vaňa mohla správne namontovať do kúpeľne.

Celkovo platí, že pri výbere hydromasážnej vane je potrebné zohľadniť veľkosť kúpeľne, počet osôb, ktoré ju budú používať, a vaše osobné preferencie.

Hydromasážna vaňa GOMERA BLACK 938C - 162x76x55cm s ohrevom vody

Vybrať správnu veľkosť vane pre vašu kúpeľňu môže byť zložité, ale s týmito tipmi a radami to bude oveľa jednoduchšie.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach facebook a instagram a buďte informovaný o všetkých novinkách nášho e-shopu. 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Spolupracujeme s:
aquatek
arttec
besco
corsan
grohe
hydrosan
kerra
rea
massi
mereo
omnires
radaway
 

Na vašom názore záleží

Facebook

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

Pricemania.sk – Porovnanie cien

Platobné metódy: 

 apple pay  maestro  visa

Kontakt
Andrej Liktor - zákaznícky servis
Po - Pia: 8:00-16:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk