Vaňa do kúpelne. Ako si ju vybrať?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia: 8:00-16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 • Kategórie blogu
dorucenie-v-ramci-sr-a-cr

Doručenie v rámci SR a ČR

Tovar vám doručíme nielen v rámci celého Slovenska, ale aj do Českej republiky.


dorucenie-v-ramci-sr-a-cr

Garancia najnižších cien

Nie sme veľká firma s množstvom zamestnancov, preto vám vieme zaručiť naozaj výhodné ceny. Ak ste niekde našli výhodnejšiu ponuku, ozvite sa nám, pripravíme ešte lepšiu.


dorucenie-v-ramci-sr-a-cr

Vlastná doprava grátis

Pri objednávke drahších tovarov Vám ich dovezieme vlastnou dopravou, aby sme zaručili vašu maximálnu spokojnosť.

U nás nakupujete bez obáv:


doveryhodna-firma-certifikat
Tento e-shop je certifikovaný.
najnakup-certifikat
overeny-shop-certifikat
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Vaňa do kúpelne. Ako si ju vybrať?
14.07.2021

Vaňa do kúpelne. Ako si ju vybrať?

 

V článku sa dočítate:
 • Ako si správne vybrať vaňu?
 • Koľko priestoru máte k dispozícii?
 • Aký typ vane je pre vás najvhodnejší?
 • Aký tvar vane máme na výber?
 • Aká je celková váha vašej vane?
 • Výber doplňujúceho príslušenstva
 • Z akých materiálov sa vane vyrábajú a aké výhody a nevýhody prinášajú?
 • Máte dostatočný priestor na prenesenie vane do kúpeľne?

 

Ako si správne vybrať vaňu?

Potrebujete poradiť s výberom vane? Zmenou starej vane za novú ovplyvňujete voľný priestor a celkový vzhľad vašej kúpeľne. Či už momentálne plánujete stavbu kúpeľne, kompletnú rekonštrukciu starej kúpeľne alebo len rozmýšľate nad zmenou vane, je vždy užitočné mať informácie, vďaka ktorým zistíte, aké sú vaše možnosti.

 

Koľko priestoru máte k dispozícii?

Priestor, ktorý si môžete vymedziť pre vašu budúcu vaňu zohráva hlavnú úlohu pri kladení limitov v rámci výberu z ponuky. Pokiaľ žijete v byte, máte pravdepodobne menej priestoru a budete viac obmedzený pri výbere vane. Vane v menších kúpeľniach sa umiestňujú väčšinou do rohu, prípadne sa zvolí kombinácia vane so sprchou pre efektívnejšie využitie priestoru.

Vo väčších kúpeľniach, kde si môžete vyhradiť podstatne viac priestoru, už môžete rozmýšľať nad väčšími a pohodlnejšími typmi vane a aj nad rôznymi polohami umiestnenia v kúpeľni.

V prípade budovania novej kúpeľne alebo rekonštrukcie starej kúpeľne vám odporúčame si spraviť podrobný návrh celého priestoru, ktorý máte k dispozícii, zvoliť si parametre jednotlivých komponentov, ktoré chcete mať v kúpeľni a vypracovať si detailný návrh dizajnu a rozmiestnenia. Tým sa vyhnete neželaným prekvapeniam, kedy zistíte, že vám daný komponent do vašej vysnívanej kúpeľne nepasuje pri kúpe a následnej montáži.

Taktiež zohľadnite umiestnenie vane blízko miesta, kde máte prístupný vodovodný systém, keďže väčšia vzdialenosť môže zapríčiniť ďalšie výdaje s prispôsobením vodovodných potrubí.

 

Aký typ vane je pre vás najvhodnejší?

Voľba, či chcete voľne stojacú vaňu alebo klasicky zabudovanú vaňu je prvým a hlavným rozhodnutím pri výbere vašej novej vane. Dôležitý faktor zohráva veľkosť vašej kúpeľne, čo vás môže obmedziť pri výbere. Voľne stojace vane vyžadujú viac priestoru ako klasicky zabudované, keďže nie sú priľnuté priamo k stene.

 

      Klasická akrylátová vaňa                Voľne stojaca vaňa                   Hydromasážna vaňa                          Bezbariérová vaňa

 

 

Voľne stojace vane

Voľne stojace vane sú celé roky synonymom luxusu dostupných iba pre pár vybraných majiteľov priestranných kúpacích salónov s dostatočne veľkými finančnými prostriedkami - dnes v skutočnosti nevyhnutným prvkom každej štýlovej a módnej kúpeľne! Jednou z najväčších výhod samostatne stojacich vaní sú okrem čisto estetických hodnôt nepochybne aj takmer neobmedzené možnosti usporiadania.

Na jednej strane bude takáto vaňa vďaka množstvu dostupných modelov, tvarov, rozmerov a možností povrchovej úpravy skvelým prvkom v klasických interiéroch štylizovaných ako retro kúpacie salóny, ako aj v minimalistických ultramoderných kúpeľniach, prevzaté priamo z najprestížnejších časopisov o interiérovom dizajne. 

Vďaka možnosti rovnomerného umiestnenia vane v interiéri je táto vaňa ústredným prvkom tejto miestnosti bez ohľadu na to, či je umiestnená pri stene, alebo uprostred. V každom prípade si ale vyžadujú viac priestoru. Voľne stojace vane ponúkame v mnohých dizajnoch, ktoré vynikajú svojou eleganciou a dajú sa doplniť k rôznych štýlom vzhľadu vašej kúpeľne.

 

 

   Elegantný vzhľad, možnosť rôzneho umiestnenia v kúpeľni

   Vyššia cena, zaberá viac priestoru  

 

                                   

                   Besco - Vera                                    Besco - Goya                           Besco - KEYA B&W

 

Klasické vane

Klasická vaňa je vhodná do menších kúpeľní, kde nemáme veľa miesta nazvyš. Priestorovo efektívne sú vďaka svojej možnosti byť priamo zabudované k stene alebo k rohu kúpeľne. Dostupné sú v rôznych veľkostiach. Možnosť výberu závisí už od vášho vymedzeného priestoru v rámci kúpeľne. V ponuke sú tvarovo dostupné obdĺžnikové vane, asymetrické alebo rohové vane.

V našej ponuke nájdete široký výber vaní vyrobených z akrylátu vystuženého sklenenými vláknami, takže poskytujú vlastnosti akrylátových výrobkov, ale navyše aj vysokú pevnosť. Akrylátové vane sa vyznačujú odolným, absolútne hladkým, farebne stálym, ľahko čistiteľným povrchom, odolným voči starnutiu. Oproti vaniam z iných materiálov sú na dotyk príjemne hladké a teplé.

 

 

   Vyžaduje menej miesta, dostupné v rôznych tvaroch a veľkostiach

   Nižšia flexibilita – v kúpeľni ju nie je možné umiestiť na hocijaké miesto, nie je k dispozícii v  toľkých rôznych dizajnoch ako voľné stojace vane

 

              Vaňa FRIDA P                           Akrylátová vaňa GRACJA                       Besco - KEYA B&W

 

Hydromasážne vane

Hydromasážna vaňa je oproti klasických vaniam obohatená o masážne trysky, ktoré môžu byť vo vani umiestnené v rôznom počte, rôznej polohe a smere prúdenia.

Takisto hydromasážne vane sú dostupné vo viacerých veľkostach či už pre jednu alebo dokonca aj dve osoby. Pobyt vo vani je možné spríjemniť hudbou, keďže niektoré vane majú priamo zabudované rádio alebo LED osvetlením, ktoré dodáva kúpeľu a vzhľadu vane jedinečnú atmosféru. Investíciou do hydromasážnej vane si môžete vytvoriť Wellness priamo vo vašej domácnosti.

 

   Hydromasáž, ktorá prináša zdravotné benefity

   Vyššia cena

 

Bezbariérové vane

Bezbariérové vane je navrhnutý pre telesne postihnutých alebo pre seniorov s pohybovými ťažkosťami. Cieľom týchto vaní je poskytnúť telesne postihnutému jednoduchý a bezpečný vstup špeciálnymi dvierkami na boku vane.

 

 

 

Aký tvar vane máme na výber?

Obdĺžnikové vane

Obdĺžnikové vane sú obľúbenou klasikou už veľa rokov. Hlavným prínosom obdĺžnikových vaní je ich univerzálnosť z hľadiska využitia priestoru. 

Najširšiu ponuku akrylátových vaní ponúkame od výrobcov Polimat a Besco. Za príplatok u výrobcu firmy Besco je možné vane doplniť o protišmykovú úpravu dna Besco BeSafe. Besco BeSafe je špeciálne vyvinutá protišmyková vrstva aplikovaná na povrch vane alebo sprchovej vaničky. To zabezpečuje maximálne pohodlie a bezpečnost pri kúpaní. BeSafe konštrukcia zabezpečuje bezproblémovú údržbu vane alebo sprchovej vaničky a pozitívne ovplyvňuje estetické vlastnosti výrobku.

 

Asymetrické vane

Pre malé kúpeľne, kde sa zároveň nezmestí sprchový kút a aj vaňa, doporučujeme asymetrické vane

Výhodou týchto vaní je ich širšie dno, ktoré umožňuje aj pohodlné sprchovanie a súčasne uhlopriečka je priemerne až o 20 cm dlhšia ako u klasických obdĺžnikových vaní. Dodávajú tak prekvapivo veľký priestor pre kúpanie a pri doplnení vhodnou vaňovou zástenou vhodne vyriešia aj sprchovanie bez prípadnej potopy. Ponúkame pravé ako aj ľavé verzie asymetrických vaní vrátane vaní s príplatkovou protišmykovou úpravou dna Besco BeSafe.

 

Rohové vane

Rohové vane sú vane, ktorých 2 strany sú priľnuté k stene. Zväčša sú trojuholníkového tvaru, ale môžu naberať aj iné podoby a rôzne veľkosti. Zmestí sa do nich jedna alebo 2 osoby.

 

 

 

 

Aká je celková váha vašej vane?

Dôležitým krokom je prepočítanie váhy vašej novej vane a overenie, či to vaša podlaha zvládne aj bez prídavných komponentov do jej štruktúry. Pri prepočítavaní váhy musíme brať situáciu, kedy je vaňa naplnená vodou aj s osobou ležiacou vo vani. Pokiaľ si tým nie ste istý, či je konštrukcia vášho podlažia vhodná,  je dobré si zavolať odborníka, ktorý vám overí, či je možné a bezpečné umiestniť vaňu na vaše želané miesto.

 

Výber doplňujúceho príslušenstva

Pri výbere vane musíte rátať aj s kúpou doplňujúceho príslušenstva k vaniam ako odtok, vodovodný kohútik a sprchová hadica s hlavicou. Pri kúpe vane si vyberte z ponuky jednotlivé komponenty, ktoré sa vám najlepšie budú hodiť z hľadiska funkcionality a dizajnu k vašej novej vani. 

V prípade záujmu alebo akýchkoľvek otázok ohľadom výberu novej vane nás neváhajte kontaktovať a my vám radi poskytneme potrebné informácie.

 

Z akých materiálov sa vane vyrábajú a aké výhody a nevýhody prinášajú?

Sklolaminát

Vane zo sklolaminátu sú cenovo veľmi prijateľné. Vďaka ich nízkej váhe je s nimi jednoduchá manevrácia v rámci domácnosti pri prenášaní a následnej inštalácii. Výhodou je taktiež ľahká oprava vzniknutých škôd počas jej používania.

Sklolaminát patrí medzi najkrehkejší materiál na trhu. Absorbuje vodu, čo zapríčiňuje následné praskanie materiálu. Farba v dôsledku používania rôznych čistiacich prostriedkov sa časom zhorší. Materiál sa ohýba, čo môže spôsobiť deformáciu.

 

Porcelán:

Povrch porcelánu si zachováva svoj lesk a hladkosť povrchu. Je prirodzene odolný voči akýmkoľvek škrabancom, ľahko sa udržuje čistý, keďže aj slabší čistiaci prostriedok zvyčajne odstráni rôzne škvrny v porcelánovej vani.

Povrch porcelánových vaní je veľmi klzký, a tak hrozí riziko úrazu. Porcelán neudržuje tak dobre teplo ako iné materiály, čo spôsobuje, že horúca voda vo vašej vani môže vychladnúť skôr.

 

Akrylát:

Akrylát je neporézny materiál, takže nebude absorbovať vodu z vane. Akrylát skvele udržuje teplo, čo zabezpečí, že voda sa vám tak skoro v kúpeli neochladí.

Tak ako sklolaminát je tento materiál viac náchylný k škrabancom a deformáciám.

 

Mramor:

Výber z rôznych štýlov a farieb, vďaka ktorým si vieme prispôsobiť vaňu k zvyšku kúpeľne. Vďaka krásneho vzhľadu mramoru sa dodá vašej kúpeľni elegancia a pocit luxusu.

Mramor patrí medzi najdrahšie materiály na konštrukciu vane. Mramor je porézny a mäkký, čo môže spôsobiť ľahko sa tvoriace škrabance. Pri rýchlej zmene teploty mramoru, napríklad pri napúšťaní vane horúcou vodou sa môžu vyskytnúť praskliny.

 

Kameň:

Kamenné vane sú pevné. Vane disponujú prirodzeným vzhľadom kameňa, ktorý môže byť rôznej farby a dizajnu. Vďaka tomu si vieme vybrať z ponuky rôznych dizajnov a dopasovať vaňu k nášmu štýlu kúpeľne.

Veľká váha vaní, náročná manipulácia pri prenášaní a inštalácii. Náročné na údržbu, keďže zachovanie originálneho vzhľadu vyžaduje dôkladné a pravidelné čistenie. Vysoká cena.

 

Máte dostatočný priestor na prenesenie vane do kúpeľne?

Nezabudnite si pred kúpou vane premerať otvory do miestnosti ako vstupné dvere a zistiť, či sa vaša nová vaňa bez komplikácii dá presunúť do novej kúpeľne. Tým sa vyhnete nečakaným komplikáciám s inštaláciou vane.

V prípade akýchkoľvek otázok v rámci výberu novej vane nás neváhajte kontaktovať. Široký výber vaní rôzneho typu nájdete na našom e-shope.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach facebook a instagram a buďte informovaný o všetkých novinkách nášho e-shopu.  

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Spolupracujeme s:
aquatek
arttec
besco
corsan
grohe
hydrosan
kerra
rea
massi
mereo
omnires
radaway
 

Na vašom názore záleží

Facebook

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

Pricemania.sk – Porovnanie cien

Platobné metódy: 

 apple pay  maestro  visa

Kontakt
Andrej Liktor - zákaznícky servis
Po - Pia: 8:00-16:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk