Vyberáte sprchový kút do vašej kúpelne? Tu je návod, ako na to
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia: 8:00-16:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
dorucenie-v-ramci-sr-a-cr

Doručenie v rámci SR a ČR

Tovar vám doručíme nielen v rámci celého Slovenska, ale aj do Českej republiky.


dorucenie-v-ramci-sr-a-cr

Garancia najnižších cien

Nie sme veľká firma s množstvom zamestnancov, preto vám vieme zaručiť naozaj výhodné ceny. Ak ste niekde našli výhodnejšiu ponuku, ozvite sa nám, pripravíme ešte lepšiu.


dorucenie-v-ramci-sr-a-cr

Vlastná doprava grátis

Pri objednávke drahších tovarov Vám ich dovezieme vlastnou dopravou, aby sme zaručili vašu maximálnu spokojnosť.

U nás nakupujete bez obáv:


doveryhodna-firma-certifikat
Tento e-shop je certifikovaný.
najnakup-certifikat
overeny-shop-certifikat
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vyberáte sprchový kút do vašej kúpelne? Tu je návod, ako na to
14.09.2021

Vyberáte sprchový kút do vašej kúpelne? Tu je návod, ako na to

                                   

 

Predtým, ako sa pozrieme do katalógu je potrebné si premyslieť,
- aké sú naše požiadavky,
- kam chceme kút umiestniť,
- kto ho bude používať?

Je to súkromná kúpeľňa pre manželov alebo je to kúpeľňa, ktorá bude používaná celou domácnosťou? Hľadáte niečo jednoduché alebo si potrpíte na štýle a hľadáte niečo, čo by skvele obohatilo dizajn vašej kúpeľne? Sprchovacie kúty, ktoré bude používať celá domácnosť sú normálne väčšie ako tie, ktoré sa nachádzajú v súkromnej kúpeľní manželov. 

Ďalšou dôležitou otázkou je rozpočet. Vyhraďte si koľko financií chcete vymedziť na nový sprchový kút, a takto viete vylúčiť ponuky, ktoré do nej nezapadajú. Pokiaľ si neviete rady, aký rozpočet je vhodný pre váš žiadaný typ sprchového kúta, napíšte nám. Radi vám poradíme tie najlepšie možnosti vzhľadom na vaše financie a typ kúta o ktorý máte záujem. 

 

Aké sú tvary sprchového kúta? 

Na výber máme viacero variácii veľkosti tvarov sprchových kútov. Tvar a veľkosť zohráva hlavnú rolu pri výbere sprchového kúta. Pri tomto výbere zohľadňujeme miesto a veľkosť priestoru v kúpeľni kam by ste chceli inštalovať vás sprchový kút. Aj keď nám kút s jeho tvarom a veľkosťou výborne pasuje do našej kúpeľne, je potrebné sa uistiť, že vybraná veľkosť kúta je dostatočná a vyhovujúca pre jednotlivcov, ktorí budú kút používať. 

 

                              Štvorcový tvar                                              Obdĺžnikový tvar

                                                         

               Aquatek BETTER R43 obdĺžnikový sprchový kút                Hydrosan KZ-1390A štvorcový sprchový kút                        

                                                        

                            Štvrťkruhový tvar                                         Asymetrický tvar

                                                     

                     Aquatek EXTRA S7 štvrťkruhový sprchový kút                             Sprchovací kút Prestige Plus 

 

                                                               Päťuholníkový tvar

                                                           

                                                                              EXTRA P4 90x90 číre sklo

 

Umiestnenie sprchového kúta

Sprchy sú spravidla umiestnené v rohoch kúpeľne, keďže to je priestorovo najefektívnejšie. Či už je to akýkoľvek z tvarov sprchovacieho kúta, vždy ponúka 2 steny, ktoré dokážu priamo priľnúť do rohu kúpeľne.

 

Sprchovací kút typu walk-in 

Walk-in sprchy sú moderným, obľúbeným a štýlovým riešením, ktoré tvorí otvorený priestor a otvorený vchod do sprchovacieho kúta. Sú vhodné pre kúpeľné rôznych rozmerov a svojou štruktúrou a vzhľadom dodávajú priestoru eleganciu. 


Pravý walk-in sprchovací kút nemá žiadne steny ani vstup. Je tvorený otvoreným priestorom z kachličiek a podlahou s odtokom. Na stenu sa pridá vhodná sprchová hlavica, v tomto prípade sa používa typ hlavovej sprchy, kde na nás voda prúdi zhora nad hlavou akoby vo forme dažďa. Tento sprchovací kút môžete ohraničiť sklom, ktorý vymedzuje priestor určený na sprchovanie. 

 

                            

                                                                Mereo, Sprchová stena WALK IN

Výhody Walk-in sprchových kútov: 

 Ľahko čistiace 

Súčasťou sprchovacieho kúta sú hladké povrchy s menším počtoch rohov a zárezov, kde sa môže usadiť nečistota, preto je starostlivosť o čistotu walk-in spŕch menej náročná ako pri iných typoch spŕch. Navyše dlažbový povrch a čisto sklenené steny je oveľa ľahšie zbaviť nečistôt ako bežné povrchy spŕch s mnohými zárezmi. 

  Všestrannosť

Walk-in kúty si vieme zriadiť v rozličných veľkostiach, čo zabezpečuje, že sú vhodné do menších aj väčších kúpeľní. Výhodou toho typu kúta je, že si ho vieme prispôsobiť nášmu tvaru a rozmerom kúpeľne.

  Prístupnosť

Walk-in sprchy ponúkajú ľahký prístup do sprchy a je vhodný najmä pre imobilných ľudí, keďže sprchovací kút neobsahuje prah alebo vyvýšenie, ktoré by sťažovalo vstup do kútu.

  Viac priestoru

Sprchovacie kúty vytvárajú dojem väčšieho priestoru aj v menšej kúpeľni, keďže sprcha nie je blokovaná dvermi a takto na pohľad sa kúpeľňa zdá rozsiahlejšia. 


Nevýhody Walk-in sprchových kútov: 

 Menej súkromia

Tieto modely ponúkajú menej súkromia, keďže nemajú dvere a steny sú vyrobené čisto zo skla. Z tohto dôvodu nie sú vhodné na využitie v rámci zdieľaných spŕch napríklad v plavárni alebo posilňovni.

 Pocit chladu

Sprchový kút nemá dvere, a to zapríčiňuje, že horúci vzduch sa neudrží v kúte, ale prechádza medzi priestorom vchodom do kúta a miestnosťou. Tento problém sa dá vyriešiť napríklad vyhrievanou podlahou. 

 Odtok vody

Pri zlom je nastavení odtoku vody hrozí, že voda prenikne zo sprchovacieho kúta do vašej kúpeľne. To zapríčiní nečistotu a nežiadúcu vlhkosť. Preto je potrebné správne nastavenie odtoku, alebo zabezpečenie si sprchovacej vaničky do kúta. 

 Vyššia cena

Aj keď sa tento sprchový kút zdá najjednoduchší, nie je cenovo najdostupnejší. Súčasťou kúta sú vysoko kvalitné sklá, ktoré slúžia ako steny kúta a kvalitný skrytý odtokový systém.

 

Hrúbka skla

Pri výbere kúta je vhodne zvážiť hrúbku skla, ktorá ovplyvňuje nielen vzhľad kúta, ale takisto aj stabilitu stien a ich trvácnosť. Čím je hrúbka stien väčšia, tým viac náporu odolá stena sprchovacieho kúta. Tenšie sklá sú cenovo dostupnejšie, no hrubšie sklá vynikajú svojou kvalitou a pridávajú kútu elegantnejší vzhľad. Hrúbka skla najlacnejších variant je 4mm po prémiové najdrahšie sklá, ktoré majú hrúbku okolo 10mm. 

 

Sprchová vanička

Sprchová vanička je základom sprchovacieho kútu. Jej úlohou je zabezpečiť správny odtok vody pri sprchovaní a udržať tečúcu vody v oblasti vaničky, aby sa voda z miesta sprchovania nepreliala do inej časti kúpeľne, a tak nezapríčinila škody. Sprchové vaničky sú konštruované z viacerých materiálov ako mramor, keramika, akrylát.

                                                 

                                              

                                             

                                                             Besco NOX ULTRASLIM White 100 x 80cm                                                                                                                                            sprchová vanička obdĺžniková, liaty mramor

 

 

Mereo, Štvrťkruhová sprchová vanička                           Obdĺžniková sprchová vanička                           Štvorcová sprchová vanička

 

Typy sprchových dverí

Pri výbere sprchového kútu máte na výber viacero typov dverí, ktoré môžete zvoliť. Vhodný typ dverí závisí v prvom rade od priestoru, kde plánujete umiestniť sprchový kút. Je potrebné sa uistiť, že pri otváraní a zatváraní dvere nám nič nestojí v ceste, a takto nie sú dvere obmedzené pri manevrácii. Týmto sa vyhneme problému, kde by nám dvere narážali do iného predmetu a takto sa poškodili, prípadne nie sú schopné sa plne otvoriť, čo nám komplikovuje vstup do sprchovacieho kúta. Na výber máme viacero druhov sprchových dverí. 

 

                       Pivotové dvere                                                           Zasúvacie

                                                         

              Mereo, Sprchové dvere pivotové, Mistica                                              Mereo, Sprchové dvere, LIMA

 

                         Dvojkrídlové                                                           Zalamovacie

                                

                     Mereo, Sprchové dvere, LIMA                                             Mereo, Sprchové dvere zalamovacie, Mistica

 

                                      

Masážne sprchové boxy

Masážne sprchové boxy obsahujú okrem klasického vybavenia sprchovacieho kúta aj trysky, ktoré vám masážou spríjemňujú pobyt v sprchovacom kúte. 

 

                                   

                                               M-SPA - Biely hydromasážny sprchovací box a parná sauna

 

              M-SPA-biely                                                 M-SPA-čierny                                              M-SPA-Čierny

Širokú ponuku sprchových kútov, ale aj rôzneho kúpeľného sortimentu nájdete na našom e-shope. V prípade záujmu alebo akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach facebook a instagram a buďte informovaný o všetkých novinkách nášho e-shopu.  

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Spolupracujeme s:
aquatek
arttec
besco
corsan
grohe
hydrosan
kerra
rea
massi
mereo
omnires
radaway
 

Na vašom názore záleží

Facebook

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

Pricemania.sk – Porovnanie cien

Platobné metódy: 

 apple pay  maestro  visa

Kontakt
Andrej Liktor - zákaznícky servis
Po - Pia: 8:00-16:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk